Skip links

Вебінар «Перебудова ланцюгів доданої вартості: як діяти в нових обставинах». Відеозапис

Сила кластерів – у наших цінностях взаємодопомоги і самоорганізації. – Така думка звучала під час вебінару «Перебудова ланцюгів доданої вартості: як діяти в нових обставинах». Активними учасниками заходу стали представники компаній – членів Запорізького кластеру “ІАМ”.

Як військові дії змінюють глобальні та українські ланцюги доданої вартості та як діяти промисловим МСП в нових обставинах? – відповіді на ці питання шукали разом з нашими експертами – генеральним директором Асоціації «підприємств промислової автоматизації України» Олександром Юрчаком і директоркою Центру Якості, президенткою асоціації менеджмент-консультантів IMC-Ukraine Ольгою Трофимовою.

Серед основних тез:

Країни, які не мають сильних внутрішніх ланцюгів доданої вартості (ЛДВ) – залишаються сировинними.

Найбільша маржа – в кінцевих продуктах – це зона головної конкуренції.

Головні чинники конкурентоспроможності ЛДВ – вартість ресурсів, робочої сили, фінанси, стійкість ЛДВ, але також – інновації та діджиталізація.

Наші реалії – вплив війни на зовнішні і внутрішні ланцюги доданої вартості та необхідність протистояти цим викликам. Маємо зниження продуктивності, втрату частини посівних площ, заблокований експорт.

З позитивного:

Солідарність та підтримка світу.

Мобілізація уряду на підтримку економіки.

Збільшення допомоги від донорів.

Нові спеціальні програми ЄС по відновленню української економіки.

Разом – сильніші. Зокрема, особливого значення сьогодні набуває кластерний рух, адже спільними зусиллями можна діяти значно ефективніше, ніж окремими підприємствами.

Отже:

Фокус на ЛДВ – як головна стратегія кластерів.

Сила кластерів – в наших цінностях взаємодопомоги, самоорганізації.

Експертна зустріч відбулася у рамках серії навчально-консультаційних заходів для бізнесу, що реалізовані Запорізькою торгово-промисловою палатою за підтримки Програми розвитку ООН та Європейського Союзу.

Переглянути відеозапис вебінару ви можете за посиланням:

Leave a comment

This website uses cookies to improve your web experience.