Skip links

Запорізький кластер ІАМ як важлива складова інфраструктури підтримки малих і середніх підприємств регіону

11 червня представники Запорізького кластеру «ІАМ» прийняли участь у Круглому столі, присвяченому обговоренню регіональної інфраструктури підтримки середніх, малих та мікропідприємств Запорізької області в умовах пандемії COVID-19. Захід відбувся у форматі онлайн (окремі спікери офлайн) у межах презентації роботи COVID-19 БІЗНЕС-КЛІНІКИ м. Дніпро, мета діяльності якої – надання консультаційної та інформаційної підтримки під час кризи та її економічної складової мікро-, малим і середнім підприємствам (ММСП) Дніпропетровської, Запорізької, Кіровоградської, Черкаської та контрольованої частини Донецької області.

Ключовими висновками обговорення стало визнання важливості розбудови розгалуженої та ефективної інфраструктури підтримки малого і середнього підприємництва в регіоні (бізнес-центрів, бізнес-інкубаторів, центрів трансферу технологій, фондів підтримки малого підприємництва, консультативних центрів, кластерів тощо). Наголошувалось, що у локальному середовищі поєднання елементів (ідеї, підприємницький досвід, інвестиції та співтовариство, що їх координує) здійснюють кластери, які формуються з метою посилення власних позицій переважно малого і середнього бізнесу, отримання більш вагомих переваг на ринку, сприяють підвищенню конкурентоспроможності на мікро-, мезо- та макрорівні, спрощенню доступу до різних ресурсів і технологій, зниженню фінансових ризиків тощо.

Серед основних доповідачів: віцепрезидент Запорізької ТПП Андрій Куц, віцепрезидент Дніпропетровської ТПП Сергій Кучерявенко, начальник управління зовнішніх зносин та зовнішньоекономічної діяльності ЗОДА Артур Бойко, в.о. начальниці Управління РВ Фонду держмайна України в Дніпропетровській, Запорізькій та Кіровоградській областях Ліна Літвінова, віцепрезидент ЗОСПП(Р) «Потенціал» Валерій Крайній, заступниця директора Запорізького обласного центру зайнятості Тетяна Кошечко, виконавчий директор Запорізького кластеру «ІАМ» Андрій Карпенко та інші.

На форумі було зазначено про можливості роботи COVID-19 БІЗНЕС-КЛІНІКИ, програм для МСБ, а саме інформування, діагностики, навчання, індивідуального та групового консультування, створення інформаційно-освітніх продуктів, включаючи цікаві кейси. Зосереджувалася увага на інструментах, які дозволяють раціональніше будувати бізнес-процеси, підвищувати чутливість управління, фінансового аналізу, запроваджувати програмні продукти та IT, реагувати на актуальні ризики взаємодії з контрагентами тощо. Робили акценти на інструменти державної та іншої підтримки в умовах пандемії COVID-19.

Доєднуйтесь!

Андрій Карпенко,
директор ГС «Запорізький кластер «ІАМ»
+38 (095) 810-67-99
andreykarpenko@ukr.net

Leave a comment

This website uses cookies to improve your web experience.