Skip links

Кластерний форум Україна-ЄС: 29 – 30 березня 2023

Європейська платформа кластерної співпраці (ECCP) від імені Європейської Комісії та у партнерстві зі Словацьким інноваційним та енергетичним агентством, Союзом словацьких кластерів, Українським кластерним альянсом і Enterprise Europe Network спільно організовують конференцію з питань ділового партнерства між ЄС та Україною.  Захід відбудеться в рамках традиційного формату ЕССР “Clusters meet Regions”, який проходить у ЄС кожні 2-3 місяці в різних країнах. Тема цього заходу є особливою – мова йтиме про інтеграцію українських кластерів і  бізнесу в ланцюжки створення вартості ЄС. -Повідомляє Український кластерний альянс

Контекст і цілі

У 2022-23 роках організаторами заходів Clusters meet Regions стали країни з різних регіонів ЄС. Ці заходи об’єднують кластери та експертів кластерного розвитку ЄС на національному, регіональному й місцевому рівнях з метою обміну кращими практиками в розвитку інновацій, зміцнення промислових екосистем, сприяння національному та регіональному економічному розвитку.

У період 2022 року ЄС вже надав велику допомогу Україні й прагне і надалі  посилювати співпрацю між кластерними організаціями та компаніями ЄС та України. 

Зважаючи на ситуацію, захід не можна організувати в Україні. Проте Словацьке агентство з інновацій та енергетики, Союз кластерів Словаччини організують цей захід спільно з Українським кластерним альянсом.

У геостратегічному середовищі, яке стає все більш суперечливим, ланцюжки постачання всередині та поза ЄС стикаються з безпрецедентним тиском і дефіцитом. Компанії ЄС та України втратили свої ринки та постачальників у Росії, і в результаті багато ділових зв’язків у ЄС було розірвано. Українські компанії шукають нові замовлення і можливості для бізнесу і можуть стати цікавими партнерами для європейської промисловості. Не зважаючи на російську агресію проти України, українські компанії продовжують свою діяльність.

Регіональна спрямованість

В останні роки в Словаччині спостерігається дуже динамічний розвиток кластерної екосистеми. З 2017 року, лише за 5 років, кількість створених кластерів зросла на понад 100%. Наразі в Словаччині існує 35 промислових кластерів, один із яких має золотий рівень  кластерної сертифікації ESCA, а інший — срібний, а кілька інших також прагнуть досягти цього рівня сертифікації дуже скоро. В Україні немає жодного кластеру, сертифікованого по ESCA.  Більшість словацьких кластерів зосереджені на ІТ, Iндустрії 4.0 (включаючи автоматизацію та роботизацію), енергетиці та циркулярній економіці.

Для кого цей захід

Подія об’єднає понад 200 представників європейських та українських кластерів і компаній, а також національних і регіональних органів державної влади та організацій підтримки бізнесу зі Словаччини та інших регіонів ЄС, дослідників, представників громадянського суспільства, фінансових посередників, інноваційних агенцій, промислові асоціації, інвесторів та інші пов’язані суб’єкти.

Переваги участі

Цей захід стане можливістю налагодити ділові відносини між Україною та ЄС, а також знайти партнерів для торгівлі та інвестицій.

Подія має покращити диверсифікацію ринків і постачальників для компаній ЄС та України, що є ключовим для всіх у процесі зміни ланцюжків створення вартості. Протягом останніх тижнів двосторонні обміни між українськими та європейськими кластерами показали можливості для бізнесу для обох сторін, наприклад, у сільськогосподарському, харчовому, будівельному, передовому виробництві, автомобільному чи текстильному секторах. Кластери будуть використовуватися як інтегратори та фасилітатори цієї співпраці. Подія має стати основою для створення стійких транскордонних мереж, створених для сприяння обміну інформацією та ресурсами між різними зацікавленими сторонами, залученими до кластерів. Це також сприятиме транскордонному визнанню, сприяючи розвитку духу співпраці та розуміння між зацікавленими сторонами.

Огляд програми

У порядку денному: виступи високопосадовців Європейської комісії, Словаччини та України.

Панельні дискусії щодо економічного розвитку й бізнесу в ЄС та організацій підтримки бізнесу супроводжуватимуться презентаційними сесіями від кластерів і підприємств, підтримкою контактів між бізнесами та відвідуванням промислових екосистем, що мають відношення до співпраці між ЄС і Україною в розбудові автономії та стійкості, таких як комунальні послуги, охорона здоров’я, сільськогосподарська продовольча промисловість, текстиль, промисловість 4.0, оборона та ІКТ.

Попередня програма

29 БЕРЕЗНЯ

Ранок – ВІЗИТИ НА ОБ’ЄКТИ ІННОВАЦІЙНОГО ТА ПРОМИСЛОВОГО РОЗВИТКУ 

13:00-13:45 РЕЄСТРАЦІЯ

14:00-14:15 Вітальне слово

14:15-15:15 Регіональний економічний розвиток

15:15-16:00 Сесія високого рівня

16:00-16:30 Перерва

16:30-17:30 Міжрегіональне співробітництво

17:30-18:30 Практичні аспекти ведення бізнесу з Україною

19:00 Вечеря

30 БЕРЕЗНЯ

8:30-9:00 РЕЄСТРАЦІЯ

9:00-10:00 Фінансування міжрегіонального співробітництва

10:00-10:30 Пітчинг (комунальні послуги, здоров’я, агропродовольство)

10:30-11:00 Перерва

11:00-12:00 Пітчинг (текстиль, промисловість 4.0, оборона, ІКТ)

12:00-12:30 Перерва

12:30-13:30 Метчмейкінг

13:30-14:30 ОБІД

14:30-16:30 Метчмейкінг

16:30-17:00 Підведення підсумків і закриття

Участь від України

Захід під керівництвом Європейської комісії є важливим для українського уряду, який буде представлений кількома установами від КМУ.

Український кластерний альянс (УКА) представить напрацювання, проекти та позиції наших кластерів і їх учасників за категоріями:

  1. Ресурсний центр “Агро-харчові кластери” – кер. Богдан Шаповал (кластер U-Food).
  2. Ресурсний центр “Медичні кластери” – кер. Тетяна Воронцова (Рівенський міжрегіональний медичний кластер).
  3. Ресурсний центр “Кластери ІАМ” – кер. Оксана Ситник (Харківський кластер ІАМ).
  4. Ресурсний центр “Кластери в Smart.City / Utiltities” – кер. Анатолій Долинний (Київський хайтек кластер).
  5. Ресурсний центр “Індустрія 4.0” – кер. Олександр Юрчак (АППАУ).

Окремо українські кластери спільно з Асоціацією оборонних технологій Чехії та Словаччини організують обмін по технологіям подвійного призначення, керівник цього напряму від України – Євген Рокицький (Об’єднані інноваційні космічні кластери та Асоціація оборонних технологій України). 

Порядок реєстрації для українських учасників 

Для участі в заході 29-30 березня необхідна реєстрація:

Участь для координаторів кластерів є безкоштовною, для МСП організатори встановили спец. ціну в 150 євро з учасника. В вартість входить покриття витрат за 2 дні проведення конференції.

Щодо участі інших учасників бізнесу та партнерів УКА – звертайтеся окремо на info@clusters.org.ua.

Для участі в заході 28 березня (презентація сегменту Dual-use technologies)  – також прохання звертатися на info@clusters.org.ua.

Всі зареєстровані учасники також запрошуються на метчмейкінгову платформу заходу – тут ви зможете знайти європейські кластери, учасників заходу в Кошице, потенційних партнерів.

Сторінка події англійською мовою.

This website uses cookies to improve your web experience.