Skip links

Навчання кластерних координаторів ІАМ по проєкту ClusteRISE

8 жовтня проект ClusteRISE перейшов до етапу навчання кластерних координаторів. Навчання є дуже важливим етапом проекту адже мова про нові кластери, нових координаторів і які звісно потребують нових знань та відповідних навичок.

Тренінгова програма включає 3 етапи:

  • Проходження європейської онлайн програми на ресурсі cluster4smart.
  • Атестацію учасників й фіксацію додаткових модулів, відсутніх в євро-програмі.
  • Проходження учасниками 3-денного тренінгу оффлайн.

Закінчення тренінгу передбачається до 20 листопада.

Основу основної групи склали представники 4-х регіонів – Харкова (ІАМ), Запоріжжя (ІАМ),  Миколаєва (Морський кластер) й Львова (кластер моди та дизайну). Ця група проходить всі три модулі. Також є друга підгрупа, куди ввійшли також представники інших регіонів – загалом, вся тренінгова програма включає участь 16 чоловік.

Важливим аспектом цієї програми є понятійне та концептуальне вирівнювання, яке буде розповсюджуватись шляхом комунікацій на всю кластерну спільноту України.

Зокрема, вже в першому модулі навчання ми бачимо багато речей, які тезово фігурують в Національній кластерній програмі до 2027:

  • Що таке ланцюги доданої вартості (ЛДВ), чому це важливо для кластерного менеджменту і як ними управляти в своєму регіоні.
  • Що таке кластерна стратегія і як її правильно планувати
  • Якими є інструменти колективної аналітики (intelligence) і як їх налаштувати для потреб учасників кластеру

Кожен модуль онлайнового тренінгу, його питання та результати проходження буде обговорюватись на щотижневих зустрічах з бізнес-тренером навчальної програми. Додатково до цього керівництво проекту ClusteRISE буде створювати спеціальні кейси та навчальні приклади з практичного досвіду 3-х головних кластерів ІАМ (Запоріжжя, Миколаїв та Харків) для спільного розгляду та вирішення.

Після проходження навчання, в регіонах пройдуть стратегічні сесії спільно з учасниками кластерів.

Проект ClusteRISE проходить в Україні за підтримки німецького товариства міжнародної співпраці GIZ.

Leave a comment

This website uses cookies to improve your web experience.