Skip links

Перші підсумки проєкту «Розвиток експортних можливостей членів кластеру та позиціювання його як бренду на зовнішніх ринках»

Запорізький регіональний кластер «Інжиніринг – Автоматизація – Машинобудування» підбиває перші підсумки роботи в межах програми «Розвиток експортних можливостей членів кластеру та позиціювання його як бренду на зовнішніх ринках», що реалізується як частина проєкту «EU4Business: конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП» за спільного фінансування Європейським Союзом та урядом Німеччини через німецьку федеральну компанію GIZ*.

Починаючи з листопада 2021 року, завдяки участі у програмі, вдалося здійснити ряд заходів Кластеру, зміцнити експортний потенціал, отримати нові міжнародні контакти співпраці і важливі знання, популяризувати кластерну діяльність у регіоні та за його межами, – розповідає директор Запорізького кластеру ІАМ Андрій КАРПЕНКО.

Участь у проєкті не зупинилися і у час війни. В нових реаліях учасники Кластеру не тільки тримають економічний фронт, але й захищають Україну в підрозділах ЗСУ.

Підписано Меморандум про співпрацю із потужним громадським об’єднанням “Кластер промислових та крафтових виробників України” – спільно працюємо над вирішенням гуманітарних завдань.

Залучаються можливості позиціювання на європейських ринках за допомогою онлайн-презентацій, участі в інтерактивних платформах. Зокрема, Запорізький кластер ІАМ  доєднався до Українського кластерного альянсу, об’єднання представлено на Європейській платформі кластерної співпраці.

Активний учасник і ініціатор створення промислового кластеру в регіоні – Запорізька торгово-промислова палата. Для підтримки розвитку малого та середнього підприємництва організація активно залучає досвід закордонних партнерів кластерної діяльності та можливості міжнародних програм. Разом вивчаємо досвід Литви, Німеччини, Угорщини, Чехії, Туреччини, інших країн.

Міжнародна підтримка

Перша важлива подія у межах участі у проєкті теж мала міжнародне значення.

Представники Кластеру взяли участь у Міжнародній машинобудівній виставці MSV, яка відбулася у м. Брно, Чехія. Підписано Меморандум про співпрацю кластеру “ІАМ” з INDUSTRY CLUSTER 4.0 – важливим чеським об’єднанням інженерних та ІТ-компаній. Також – проведені ділові зустрічі в Регіональній торговій палаті Брно, візити на чеські підприємства.

Ще одна угода підписана з Литовським автомобільним кластером та чеським об’єднанням інженерних та ІТ-компаній INDUSTRY CLUSTER 4.0. А це – ще один крок до налагодження експорту, адже виходити на закордонні ринки значно легше разом, ніж поодинці.

Закордонний досвід доводить: кластери є потужними інструментами розвитку малого та середнього підприємництва.

Наразі до запорізького кластеру входять 20 малих і середніх компаній, що працюють над створенням спільного продукту, виходу на експортні ринки і відкриті до співпраці. Це провідні гравці Запорізького регіону в секторах промислового інжинірингу, автоматизації, ІТ та машинобудування.

Маркетинг і презентація

Учасники об’єднання завжди користуються нагодою представити власну продукцію, послуги у рамках колективних експозицій кластеру. Найцінніше – це «живі» контакти з потенційними партнерами, покупцями. Зокрема, на початку лютого 2022 року взяли участь у спеціалізованій виставці «АгроТехСервіс» у ВЦ «Козак-Палац».

Презентація компаній – учасників Кластеру ІАМ – теж одна з важливих складових діяльності. За підтримки Програми вийшов друком інформаційний буклет кластеру ІАМ Запоріжжя.  Видання містить ознайомчу інформацію щодо Кластеру ІАМ Запоріжжя, а також презентаційні сторінки всіх компаній-учасниць. Також – підготовлено оглядовий відеоролик об’єднання.

Таким чином, розширюємо можливості для впізнаваності та пошуку ділових контактів в Україні і за кордоном.

Нові знання

Учасники Кластеру завжди раді нагоді зміцнити свої професійні компетенції під час профільних тренінгів, бізнес-сесій. Зокрема, в рамках Проєкту відбулися тренінги на тему циркулярної економіки, нетворкінгу та лідогенерації, а також – стратегічна сесія з фандрейзингу за участі провідних експертів міжнародного рівня.

Наразі Кластер ІАМ спільно з Запорізькою торгово-промисловою палатою активно вивчає досвід з організації індустріальних парків. Адже приклад країн ЄС доводить – це один з ефективних інструментів розвитку економіки в регіонах. А працювати над цим потрібно вже зараз, зі сподіванням на скорішу Перемогу і Мир в Україні.

Довідково

*Проєкт «EU4Business: конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП» спільно фінансується Європейським Союзом та урядом Німеччини і реалізується німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.

Мета проєкту – створення кращих умов для розвитку українських малих і середніх підприємств, підтримка інновацій та стимулювання експорту, що є шляхом до сталого й рівномірного економічного зростання. У межах підходу Team Europe проєкт також сприятиме відновленню України від наслідків COVID-19.

Leave a comment

This website uses cookies to improve your web experience.