Skip links

Програма ЄС Еразмус+ “Міждоменні компетенції для забезпечення здорової та безпечної роботи у 21 столітті”

Запорізький кластер “Інжиніринг-Автоматизація-Машинобудування” продовжує співпрацю з командою НУ “Запорізька політехніка” з реалізації Програми ЄС Еразмус+ “Міждоменні компетенції для забезпечення здорової та безпечної роботи у 21 столітті” (“Cross-domain competences for healthy and safe work in the 21st century” [WORK4CE] http://work4ce.euhttps://www.instagram.com/work4ce21/).

10 лютого на Круглому столі Національної кампанії «Молодь та індустрія 4.0» (офлайн/онлайн) у межах EU Industry Week 2022, що був організований Запорізьким кластером “ІАМ” за підтримки Запорізької торгово-промислової палати, актуальною стала презентація проєкту WORK4CE (координатор, професор кафедри програмних засобів Галина Табунщик), робота над яким сьогодні знаходиться в активній стадії.
Зокрема, під час обговорення професор, завідувач кафедри програмних засобів Сергій Субботін презентував сам міжнародний освітній проєкт, команду, охарактеризував структуру проєкту, перші результати та пілотні версії модулів для бізнесу. Учасникам було презентовано інформаційні матеріали за проєктом.

Круглий стіл об’єднав представників бізнесу, освіти та влади у діалозі про адаптацію української молоді до викликів Індустрії 4.0, з метою узгодження ключових сумісних дій на найближче майбутнє. Всі учасники визнали доцільність та важливість даного проєкту, виразили суттєву зацікавленість у його ефективній реалізації, бажання долучитися до обговорення та подальшої апробації. Попередньо отримана домовленість з учасниками Запорізького кластера “ІАМ” та його партнерами щодо пілотного навчання за окремими частинами розроблених модулів. Діалог щодо співпраці за проєктом WORK4CE продовжився і після закінчення заходу.

Вже 18 лютого за ініціативи генерального директора Асоціації “промислової автоматизації України” (АППАУ) Олександра Юрчака відбулась розширена зустріч команди проєкту WORK4CE в Україні (команду Київського національного університету будівництва та архітектури представила Олена Веренич д.т.н., професор КНУБА та команду Західноукраїнського національного університету – Михайло Домбровський к.т.н., доцент ЗУНУ), на якій було визначено основні напрямки подальшої співпраці стейкхолдерів (від АППАУ: Тріада Зварка, IT-Enterprise, Метінвест Діджитал, a-Gnostics, НУХТ та КПІ та ін.). Під час зустрічі Галина Табунщик представила презентацію проєкту WORK4CE, його міжнародну команду (Університет прикладних наук та мистецтв (м. Дортмунд, Німеччина); Католицький університет (м. Льовен, Бельгія); Університет Басків (м. Більбао, Іспанія); Київський національний університет архітектури та будівництва (м. Київ, Україна); Західноукраїнський національний університет (м. Тернопіль, Україна); Академія державного податкового комітету Азербайджану (Азербайджан); Азербайджанський державний університет нафти та промисловості (Азербайджан); Азербайджанський університет архітектури та будівництва (Азербайджан)), детально охарактеризувала вже поточні інновацiйні складові проєкту (використання Agile пiдходiв до органiзацiї робiт у проєктi, інструментів ефективної взаємодії в проєктній діяльності — програм Jira, Confluence, MS Teams, створення спільного проєктного середовища OpenCoPs тощо), зазначила про органiзацiйну та методичну пiдтримку спiльнот експертiв i практикiв для розроблення модулiв із формування нових компетенцій для роботи у 21 столітті, регулярну апробацію методик і модулів у літніх (зимових) школах, наголосила на взаємодії з бізнесом.
В свою чергу, Олександр Юрчак презентував започатковану діяльність АППАУ з університетами в напрямі upskilling та зазначив про важливість подальшого обговорення і співпраці в межах проєкту WORK4CE. Зокрема відмітив, що нові навчальні модулі, які розробляються під нові навички та компетенції Індустрії 4.0 можуть і мають бути корисними і для бізнесу. Закликав спільноту практиків та освітян до широкого діалогу, обміну досвідом, оскільки результати проєкту будуть цікавими для багатьох розробників і виробничих підприємств, інших університетів тощо.

Крім того, 8-10 лютого також було проведено презентацію та поширення інформації про міжнародний освітній проєкт “Міждоменні компетенції для забезпечення здорової та безпечної роботи у 21 столітті” (“Cross-domain competences for healthy and safe work in the 21st century” [WORK4CE]), грандхолдером якого є НУ “Запорізька політехніка”, серед представників бізнес спільноти у межах 21-ї міжрегіональної спеціалізованої виставки «АгроТехСервіс — 2022» на стенді Запорізького кластера “ІАМ”.

Нагадаємо, що до команди НУ “Запорізька політехніка” з реалізації Програми ЄС Еразмус+ “Міждоменні компетенції для забезпечення здорової та безпечної роботи у 21 столітті” (“Cross-domain competences for healthy and safe work in the 21st century” [WORK4CE]) увійшли: Галина Табунщик, координатор проєкту, к.т.н., проф., професор кафедри програмних засобів; Сергій Субботін, д.т.н., проф., завідувач кафедри програмних засобів; Олексій Кузькін, д.т.н., проф., декан транспортного факультету; Тетяна Каплієнко, к.т.н., доц., доцент кафедри програмних засобів; Анжеліка Пархоменко, к.т.н., доц., доцент кафедри програмних засобів; Дмитро Плинокос, к.е.н., доц., керівник Центру інтернаціоналізації та міжнародного співробітництва; Андрій Карпенко, д.е.н., проф., професор кафедри економіки та митної справи, директор ГС “Запорізький кластер “Інжиніринг-Автоматизація-Машинобудування”.

Leave a comment

This website uses cookies to improve your web experience.