Skip links

Підсумки круглого столу «Відновлення Запорізького регіону: університет, бізнес та територіальні громади»

Кластери та індустріальні парки можуть стати дієвим механізмом активізації інвестиційного розвитку, промислово-економічного відновлення Запорізького регіону і всієї України після Перемоги.

Ці та інші важливі практичні кроки повоєнного розвитку обговорювались під час круглого столу «Відновлення Запорізького регіону: університет, бізнес та територіальні громади», що відбувся 24 січня у НУ «Запорізька політехніка».

Відкрив зустріч ректор НУ «Запорізька політехніка» Віктор Грешта, наголосивши, що настав час об’єднатись в ініціативну групу бізнес-громада-освітні заклади та вже сьогодні починати вирішувати питання щодо підготовки до відновлення регіону:

«Є плани, є спільне бачення розвитку нашого Запорізького краю!

Скорішої нам Перемоги і реалізації нашого бачення щодо розвитку рідного краю і України!».

Протягом декількох років Регіональний кластер «Інжиніринг – Автоматизація – Машинобудування» і Запорізька торгово-промислова палата вивчають успішний досвід організації індустріальних парків в Україні і за кордоном.

Зокрема, запорізька делегація відвідала Технопарк, Індустріальний парк у місті Брно під час ділового візиту до Чехії.

Директор Запорізького кластеру ІАМ, професор НУ «Запорізька політехніка» Андрій Карпенко розповідає: «Кращі практики прагнемо втілювати у Запоріжжі. Важливо, що працюємо з бізнесом, Запорізькою торгово-промисловою палатою, науковцями НУ «Запорізька політехніка». А віднедавна – до розробки спільних програм відновлення регіону після Перемоги України долучились представники громад».

Під час зустрічі віцепрезидент Запорізької ТПП Андрій Куц виступив з пропозицією розпочати  спільну розробку технічного завдання майбутнього індустріального парку, зокрема, промислового майданчика.

Учасники підтримали ініціативу. Відтак у роботі над документом візьмуть участь експерти Запорізької ТПП, кластерів «Інжиніринг – Автоматизація – Машинобудування», Промислових та крафтових виробників України, науковці НУ «Запорізька політехніка», представники об’єднаних територіальних громад.

Відповідна пропозиція – зі створення індустріального парку у регіоні – вже надана Запорізькою ТПП до формування Комплексної програми розвитку малого і середнього підприємництва Запорізької області.

Також під час круглого столу було обговорено роботу з тимчасово переміщеними особами з окупованих територіальних громад Запорізької та інших областей. З презентацією виступили Марина Зінченко — керівниця центру сприяння та працевлаштування, Марія Павленко — голова студентського самоврядування та Діана Запорожська — заступниця директора студентського містечка (НУ «Запорізька політехніка»).

Тему роботи з відновлення зруйнованих архітектурних об’єктів розкрили Ірина Рижова (завідувачка кафедри дизайну, доктор філософських наук, професор), Олександр Белим (головний архітектор області – доцент кафедри дизайну НУ «Запорізька політехніка»), Артем Ічетовкін (старший викладач кафедри будівельного виробництва та управління проєктами НУ «Запорізька політехніка») та Олександр Зубричев (доцент кафедри дизайну НУ «Запорізька політехніка»).

Директорка центру доуніверситетської підготовки Тетяна Соловйова та завідувач кафедри електроприводу та автоматизації промислових установок Андрій Пирожок розповіли про роботу зі співпраці університету, бізнесу та територіальних громад в галузі освіти.

На майбутнє запланували зробити такі зустрічі регулярними і вже під час найближчого заходу детальніше обговорити етапи створення індустріального парку.

Нагадаємо, 12 січня у Запорізькій ТПП відбулася зустріч представників компаній – членів ЗТПП, Запорізького регіонального кластеру «Інжиніринг – Автоматизація – Машинобудування», Кластеру промислових та крафтових виробників України з очільниками об’єднаних територіальних громад Запорізької області, депутатами районних і селищних рад.

Спільна мета – напрацювати комплекс заходів, що сприятимуть кращій взаємодії в умовах війни, обговорити перспективні напрями співробітництва.

«Сьогодні суспільство все більше пересвідчується у важливості консолідації зусиль всіх стейкхолдерів на різних локальних рівнях. Визначення пріоритетних для вирішення проблем та поєднання компетентностей і ресурсів може сприяти відбудові та розвитку.

Ми знаємо, що згуртованість освітян і науковців, бізнесу і громад є дуже ефективною. І кожен з нас розуміє ці переваги. Налагодження діалогу, довірчі відносини та співпраця — наш ключовий поточний і стратегічний напрям.   

Запорізький кластер ІАМ як об’єднання різних професіоналів започатковує цей діалог і закликає об’єднати зусилля у пошуку найоптимальніших кроків у відновленні та розбудові Запорізького регіону», – резюмував Андрій Карпенко.

Також читайте:

Запорізький кластер ІАМ і Кластер промислових та крафтових виробників України зустрілися з представниками громад у Запорізькій ТПП

This website uses cookies to improve your web experience.