Skip links

Учасники кластеру взяли участь у вебінарі «Нові ланцюги поставок у воєнний час»

Учасники Запорізького кластеру ІАМ взяли участь у консультаційній зустрічі з  керівником проєктів Асоціації експортерів і імпортерів «ЗЕД», експертом у галузі міжнародної торгівлі Миколою Ларіним. Вебінар з питань зовнішньоекономічної діяльності продовжив серію навчально-консультаційних заходів для бізнесу, що реалізується Запорізькою торгово-промисловою палатою за підтримки Програми розвитку ООН та Європейського Союзу.

«Даний вебінар покликаний ознайомити український бізнес, що займається експортно-імпортними операціями, з новими умовами роботи у військовий час та додатковими інструментами, які можна використовувати у міжнародній торгівлі щодо поставок товарів на закордонні ринки, аби подолати та мінімізувати ризики та транспортні витрати під час здійснення  зовнішньоекономічної діяльності», – зазначає Микола ЛАРІН.

Зокрема, велика увага була приділена Правилам Інкотермс 2020 і ЗЕД-контрактам.

Серед важливих тез:

  • Залежно від договору купівлі – продажу і обраного базису поставки вантажовідправником може бути як покупець, так і продавець. Це значить, що договір купівлі – продажу має бути тісно  пов’язаний з договором перевезення.
  • Правила Інкотермс розподіляють між сторонами у ЗЕД-контракті:
  • Ризик пошкодження чи фізичної втрати товару.
  • Видатки (перевезення, страхування, транспорт, митниця, документи).
  • Обов’язки.

Переглянути відеозапис вебінару ви можете за посиланням:

Навчальний курс реалізується у межах проєкту «Антикризова платформа «Єднаємо регіональний бізнес – перемагаємо разом!» за підтримки Програми розвитку ООН та Європейського Союзу в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру.

Програмою передбачено роз’яснення податкових змін, запроваджених в українському законодавстві з метою підтримки економіки, питання трудових правовідносин, форс-мажорних обставин. Окремий важливий блок курсу – робота в умовах зміни транспортних потоків та ланцюгів поставок, а тому – організація логістики, експорту та імпорту, перебудова ланцюгів доданої вартості.

Leave a comment

This website uses cookies to improve your web experience.