Skip links

Інноваційна екосистема промисловості Запорізького регіону: прагнення і перспективи

18 травня в рамках Запорізького Промислового форуму відбувся круглий стіл «Стан та перспективи розвитку інноваційної екосистеми промисловості Запорізького регіону». Організаторами виступили Запорізька торгово-промислова палата і Запорізький кластер «ІАМ» за участі департаменту промислової політики Запорізької ОДА та представників НУ «Запорізька політехніка».

Основною темою обговорення був ландшафт інноваторів ІАМ та питання розвитку інновацій у промисловості Запорізького регіону. Тема «круглого столу» стала логічним продовженням Technology & Innovation day, що відбувся цього року у Запорізькій ТПП.

Віцепрезидент Запорізької ТПП Андрій Куц під час відкриття заходу нагадав, що саме на Запорізькому Промисловому Форумі у 2020 р. відбулося представлення Запорізького кластеру «ІАМ» широкій громадськості. Відтоді – заручилися підтримкою міжнародних проєктів, у найближчих планах – розвиток кластерного напряму спільно з Вільнюською торгово-промисловою і ремісничою палатою – в рамках двостороннього проєкту, спрямованого на покращення експортних можливостей малого та середнього підприємництва у Східній Європі.

Генеральний директор АППАУ Олександр Юрчак зазначив, що Запорізький кластер «ІАМ» розвивається, його учасники активно працюють над пошуком нових ділових контактів та інновацій. Наразі представники об’єднання відвідують у складі ділової місії Узбекистан. Важливо й надалі активно продовжувати розвиток виробничої кооперації на регіональному рівні, а також розширювати експорт та інтернаціоналізацію.

Андрій Карпенко (директор Запорізького кластеру «ІАМ») та Олександр Юрчак аргументували, що без цілісної та послідовної стратегії, інноваційна екосистема в промисловості не буде розвиватись. Вже сьогодні Запоріжжя поступається іншим регіонам у розвитку окремих елементів інноваційної інфраструктури (індустріальні парки та технопарки, інкубатори та акселератори промислових хайтек, Fablabs, Центри Індустрії 4.0 тощо). Без всього цього окремі колективи ще сильних розробників не мають серйозної перспективи розвитку.

Стратегія розвитку має ґрунтуватися, перш за все, на об’єднанні та консолідації влади, науки та бізнесу навколо справжніх пріоритетів смарт-спеціалізації, які потрібно спільно доопрацьовувати.

Присутня на круглому столі Марина Барановська (директор департаменту промислової політики Запорізької ОДА) підтвердила, що обласна адміністрація також вбачає необхідність перегляду пріоритетів смарт-спеціалізації та готова до співпраці в цьому напрямі.

Не менш важливими є запуск системних та добре фінансованих програм розвитку в напрямах фандрейзингу, експорту та інтернаціоналізації. Всі ці програми та проекти розвитку потрібно фіксувати в регіональній стратегії розвитку інноваційної екосистеми промисловості, яка сьогодні недостатньо виражена в регіоні, а взаємозв’язки між існуючими її елементами майже відсутні.

Дискусія, що відбулась після виступів порушила також питання кадрової підготовки, дуальної освіти, розвитку потенціалу підприємців.

В заході взяли участь: Андрій Куц, Марина Барановська, Олександр Юрчак, Андрій Карпенко, Михайло Гречуха, Володимир Мисов, Максим Рутковський, Едуард Тяжлов, Ольга Павлюк, Олександр Романовський, Сергій Плясов, Андрій Пирожок, Галина Шило, Дмитро Яримбаш, Олексій Шевченко, Микола Антонов, Христина Черчата, Дмитро Ільяшенко, Наталія Цокур, Тетяна Чорна, Анастасія Шкуріна, Людмила Зубко, Сергій Моісеєнко, Олексій Кондратенко, Дмитро Мілько, Володимир Надикто, Василь Пазюченко.

Oops...
Slider with alias d183d187d0b0d181d0bdd0b8d0bad0b8-d0bad0bbd0b0d181d182d0b5d180d183-d196d0b0d0bc-d0bed0b7d0bdd0b0d0b9d0bed0bcd0b8d0bbd0b8d181 not found.

Доєднуйтесь!

Андрій Карпенко,

директор ГС «Запорізький кластер «ІАМ»

+38 (095) 810-67-99

andreykarpenko@ukr.net

Запорізький кластер «Інжиніринг-Автоматизація-Машинобудування», створено за ініціативи Запорізької торгово-промислової палати (ЗТПП), Асоціації «Підприємств промислової автоматизації України» (АППАУ), Національного університету «Запорізька політехніка» (НУ «Запорізька політехніка») та групи запорізьких компаній в рамках проєкту «Застосування та реалізація Угоди про асоціацію ЄС – Україна у сфері торгівлі», що впроваджується німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням уряду Німеччини.

Leave a comment

This website uses cookies to improve your web experience.