В основі кластеру ІАМ – співпраця широкого кола гравців в наступних економічних секторах: Інжиніринг, Автоматизація, Машинобудування.

Співпраця широкого кола учасників: малого та середнього бізнесу, великих підприємств, університетів, наукових установ та лабораторій, інкубаторів, центрів трансферу технологій тощо, із залученням державних та місцевих органів влади. Ця співпраця має на меті розвиток учасників кластері навколо наступних складових:

Smart Product & Services – кластер ІАМ має на меті створення продуктів нового покоління (Індустрії 4.0), з високою конкурентоспроможністю та інноваційністю, що відповідають вимогам світових ринків.

Smart Кластер ІАМ сприяє організаційним змінам місцевих виробників та їх колективної спроможності в напрямку значного покращення інноваційного та експортного потенціалу шляхом спільного вирішення проблемних питань та розвитку навичок учасників.

Smart Export – створення та розгортання широкого портфелю інструментів для підтримки експортної діяльності.

Розвиток кластерів підтримується відповідними регіональними програмами розвитку, що включають розвиток інфраструктури регіону, сервісні послуги для учасників, а також інші інструменти та механізми що дозволяють спільно й краще реагувати на спільні виклики. Ці програми розвитку плануються та реалізуються учасниками кластеру спільно з регіональними органами виконавчої влади та місцевого самоврядування.

Кластер ІАМ підтримує та розвиває активності R&D.

Кластер ІАМ керується стандартами європейської програми розвитку якості в управлінні кластерами (European Cluster Quality Label System).

В своїй діяльності кластер ІАМ тісно взаємодіє з іншими учасниками регіонального, інноваційного, цифрового та промислового розвитку – як на рівні регіону, так і на національному та європейському рівнях.