Skip links

Про кластер EAM

Громадська спілка «Запорізький кластер «Інжиніринг – Автоматизація – Машинобудування»

Громадська неприбуткова спілка, що об’єднує на добровільних засадах юридичних осіб приватного права та фізичних осіб на основі єдності інтересів для реалізації спільної мети та завдань, передбачених Статутом.

Структура кластеру включає, але не обмежується представниками:

 • Розробників, виробників та інженерних компаній – як головних рушіїв інновацій Індустрії 4.0.
 • Промислові підприємства з галузей машинобудування.
 • Технічні Університети та інші навчальні заклади.
 • Індустріальні та технопарки.
 • Місцеву торгово-промислову палату.
 • Органи регіональної влади та місцевого самоврядування.
 • Агенції регіонального розвитку.
 • Фонди розвитку.
 • Національні бізнес-асоціації з задекларованих галузей спеціалізації.

Кластери, як організовані бізнес-об’єднання регіонального рівня, що стимулюють місцеву виробничу кооперацію, визнаються в світі рушіями економічного розвитку. В економічному просторі ЄС задіяно близько 3000 кластерів, які покривають до 60 % робочих місць, створюють 50 % експорту та 80% всіх патентів. В Україні, впродовж двох останніх десятиліть було багато розмов про кластерний розвиток, але фактично,  всі ці ініціативи, так і залишались на початковому рівні. Й особливо це стосується промисловості, яка успадкувала від радянської епохи багато рис, що ускладнюють процеси кластеризації – як, наприклад, явище широкої міжреспубліканської виробничої кооперації. Відповідно, пошук виробників та партнерів в своєму власному регіоні не був свідомою ціллю промислових підприємств.

Дивіться в брошурі огляд промислового потенціалу Запорізького регіону, потенціал кластеру «Інжиніринг – Автоматизація – Машинобудування» (ІАМ).

Дивитись

Співпраця

Налагодження широкої співпраці між всіма категоріями учасників кластеру з метою вироблення високотехнологічних продуктів з високою доданою вартістю, а також спільної реалізації інжинірингових проектів.

Зростання

Зростання конкурентоспроможності та експортного потенціалу через кращу та спільну реалізацію наявних інструментів експортної підтримки, та створення нових можливостей.

Колаборація

Спільне вирішення комплексу проблемних питань регіону в області промисловості та високих технологій – як проблеми утримання персоналу, ріст навичок та кваліфікації, залучення інвестицій, створення нових робочих місць.

Вдосконалення

Вирішення питань вдосконалення процесів на підприємствах та в організаціях-учасниках кластеру ІАМ – на засадах концепції «Індустрія 4.0».

Правління кластеру

Засновники кластеру: Представник ТОВ «РОЛЛ ГРАНД» – Бащеванжи Владислав Валерійович, Представник ТОВ «ПК КОТЛОМОНТАЖ» – Гречуха Михайло Сергійович, Представник ТОВ «ТРІАДА ЛТД КО» – Красносельський Кирило Віталійович, Представник ЗАПОРІЗЬКОЇ ТОРГОВО-ПРОМИСЛОВОЇ ПАЛАТИ – Куц Андрій Вячеславович, Представник ТОВ «БЛИСК МЕТАЛ СЕРВІС ПРО» – Мисов Володимир Борисович, Представник АСОЦІАЦІЇ «ПІДПРИЄМСТВ ПРОМИСЛОВОЇ АВТОМАТИЗАЦІЇ УКРАЇНИ» – Юрчак Олександр Володимирович.

А.Карпенко

Андрій Карпенко

Керівник кластеру

Доктор економічних наук, професор Національного університету «Запорізька політехніка»

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Андрій Куц

Голова правління

Віцепрезидент Запорізької торгово-промислової палати

Красносельський-Кирило-365x340

Кирило Красносельський

Член правління

Директор ТОВ «ТРІАДА ЛТД КО»

Гречуха-Михайло-1-365x340

Михайло Гречуха

Член правління

Директор ТОВ «ПК КОТЛОМОНТАЖ»

Бащеванжи-Владислав-365x340

Владислав Бащеванжи

Член правління

Директор ТОВ «РОЛЛ ГРАНД»

IMG_20210526_180032_943-365x340

Володимир Мисов

Член правління

Директор ТОВ «БЛИСК МЕТАЛ СЕРВІС ПРО»

20+
Членів
10+
Галузей
83+
Технологій
14
Локацій
Співпрацювати легко

Долучитись до Кластеру

Для того, щоб долучитись до Запорізького кластеру ЕАМ, просто заповніть форму. Ми зв’яжемось з вами в найближчий час та проведемо презентацію переваг участі.

Заповніть всі поля

Надішліть запит

  This website uses cookies to improve your web experience.