Skip links

Програма воркшопів «Інновації для промислових МСП»

Згідно результатам останніх подій в Запоріжжі (T&I day) та Харкові (презентація ландшафту 4.0) теми інновацій та діджиталізації є актуальними в цих регіонах. Ми побачили, що кількість інновацій Індустрії 4.0 є радше на низькому рівні, мало нових технологічних розробок, кількість інноваційних розробок в університетах рівня TRL5-6 в обох регіонах становить менше 10, слабкими є екосистемні зв’язки між Університетами – НДІ та підприємствами бізнесу тощо. Перелік проблемних місць є великим, але на думку керівництва проєкту ClusteRISE це не “провина” окремих акторів, а радше наслідок відсутності системних політик та програм розвитку – спочатку на рівні держави, галузей та регіонів, а далі, й як наслідок – окремих підприємств.

Між тим, інновації – це ключова тема в розвитку конкурентоспроможності підприємств у світі, це ключова тема співпраці європейських кластерів та одна з головних в залученні донорів та інвесторів.

Отже нам всім потрібно змінювати ситуацію й починати покращувати рівень інноваційного розвитку.

Нова тренінгова програма в проекті ClusteRISE розрахована на учасників кластерів ІАМ та наших найближчих партнерів з кластерних організацій АППАУ, Миколаєва, Вінниці та Києва. Розроблені 10 бізнес-кейсів покривають топ-проблеми, як загального екосистемного рівня, так і окремих категорій учасників ринку.

Запрошуються фірми – розробники, системні інтегратори, виробники МСП, університети, члени правлінь кластерних організацій.

Наслідками проходження цієї програми  для учасників буде:

  • Значне покращення інноваційної складової в пропозиціях фірм, учасників кластеру, зокрема в публічних відображеннях УТП.
  • Інтенсифікація зв’язків та відносин в рамках екосистеми. Зокрема, ріст кількості та якості робочих проєктів та напрямів співпраці між розробниками, інтеграторами та науково-освітніми установами.
  • Початок формування в університетах системного інноваційного менеджменту.
  • Заростання кількості пропозицій від регіону на фінансування фондами та грантам.
  • Покращення аналітики та промоції інноваційної пропозиції ІАМ – І4.0 регіону, зокрема, виділення кількох напрямів спеціалізації, навколо якого згруповано 5-7 організацій.

Формат тренінгу передбачає 2 види діяльності:

  • Розгляд бізнес-кейсів в малих групах під керівництвом досвідчених менторів.
  • Проходження навчальних занять та презентації рішень кейсів на воркшопах.

Перший 3-годинний воркшоп пропонується відбудеться 21 квітня, другий – 6 травня, третій – 17 травня.

В червні планується заключний захід, на якому самі кластери шляхом голосування визначать кращих менторів та консультантів.

Завантажити повну програму тренінгу.

Завантажити перелік бізнес-кейсів для розгляду на воркшопах.

Максимальна кількість учасників програми – до 30 осіб, відповідно має значення швидка реєстрація.

Для участі в програмі воркшопів необхідно заповнити реєстраційну форму:

 

Leave a comment

This website uses cookies to improve your web experience.